BODOVKA BN 20 - její "proměna"

Výrobky BEZ Bratislava, později Danubius elektrik,

jsou zdařilé a přes svoji letitost stále oblíbené a mnozí majitelé je stále opečovávají. Jak jde čas, tak i tyto výrobky potřebují údržbu popřípadě i  modernizaci. 

Modernizace je možná a moderní doba žádá i moderní zařízení. Pokud by k modernizaci nedošlo, potom by napříkla výrobky TECNA lehce "převálcovaly" všechna ta zařízení z dob, kdy se na výrobu  nového zařízení nahlíželo z pohledu výdrže, odolnosti, výkonnosti a zejména dobrých technologických výsledků.

Ve fotogalerii jsem Vám připravil ukázku, co se dá udělat i z takové udolané chudery jakou byla BP 20 po tom, co mě ji přivezli k opravě a následné modernizaci.

- Původní analogový řídící systém byl nahrazen moderním digitálním řízením.

- Výkon zařízení před opravou byl "řízen" přepinačem výkonu a zvolený výkon byl dodáván spínám stykače. Tyto prvky byly odstraněny a nahradil je tyristorový modul.

- Je pravdou, že nejvíce práce a výjimky existují, je čištění zařízení. Neuvěřitelné nánosy špíny přilepené na konstrukci je vždy pracné odstranit.

- Bodovka dostala na přání i "nový kabát". V lakovně kryty otryskaly a nový lak dodal bodovce elegantní vzhled.

Tak se z popelky stala dáma BP 20

nyní naprosto konkuruje jak vzhledem, tak i technickým vybavením, ostatním, nově zakoupeným, bodovkám ve výrobním podniku. 

A proč vlastně chtěl zadavatel zachránit starý stroj, i když firma není žádný chudák?

Toto byl důvod, volně cituji:

"Chlapi jsou na ni zvyklí a nedají na ni dopustit i když máme i nová zařízení. Jen majiteli se nelíbí, že vedle těch nových  vypadá jak vypadá".

Tak neváhejte, možná, že i ve vašich dílnách či skladech máte popelku BP či BN z roku 198x a bylo by možné z ní udělat princeznu jen s tím rozdílem, že místo oříšku by bylo nutné ji dát zmodernizovat a to by oříšek nebyl.

Přeji příjemné jarni dny

Zdeněk Štěpánek

 

 

 

loading