Bodovka - tato nás přežije

To bylo tak,

už jsem končil s opravou bodovky, BN20 výrobek BEZ Bratislava, když tu po mě zákazník chtěl, abych ještě "podíval" na jednu bodovku. Ta je sice starší r. v. 1971, ale hodně práce nadělala a tak by bylo příjemné ji dát opět do provozu.

Jak dojemné.

Zběžná prohlídka byla v duchu odhalení stop po opravárenském předchůdci. No, nemyslel to špatně, ovšem dopad na zařízení to mělo. Zásadní problém byl SILOVÝ PŘEPÍNAČ VÝKONU. Ten totiž byl ve stavu nepoužitelném. Nezbývalo než zařízení naložit a dopravit ke mně do dílny. Podotýkám zákazník je od mé dílny vzdálen 270km.

Dílenská oprava je vždy ve znamení čištění, kompletní prohlídky a detailní opravy.

V tomto případě se událo vše:

to zabere dva dny práce. 

jednotka řízení byla ponechána původní. Po opravě pracovala bez chybně. Odborníci jistě mohou namítnout, že se dá použít něco modernějšího, ale našinec má snahu zachovat původní stav. Takto to naši předchůdci zkostruovali a fukce byla bezproblémová, tak pokud to jde, tak se původní stav zachová.

V případě původního přepinače výkonu to bylo problematické. Přepinač byl zkostruován něco jako řadící páka v automobilu. Pricip spinače nebyl problematiký do doby, než se mechanicky unavil a někdo se jej snažil opravit. Amatérský přístup opraváře přepínače, se po časem projevil v opětné mechanické komplikaci. Případná oprava spínače by byla možná, ovšem náklady by značně převýšily cenu moderního spínače.

Z výše uvedených důvodů byl vytypován a následně zvolen přepínač z Obzoru Zlín. Elegantní jednodušší řešení.

Na fotogrfiích vidíte "proměnu" jak ze starého zařízení se stal opět užitečný kus.

 

loading