Bodovky - stojí za to je opravit

Pořízení nové bodovky je pomněrně drahá záležitost, tedy pokud chcete nahradit například výrobek BEZ Bratislava, nebo ZEZ Hořice.

Mám tady příběh jedné 'ZACHRÁNĚNÉ' bodovky.

Asi se budu opakovat, ale je to tak, začalo to jedním telefonátem a světe div se - VOLALA ŽENA. Celkem na mne spustila a já v té kadenci slov a vět pochopil, že nechápu. Co dělat ženu musíte nechat, aby vše řekla a při nádechu je třeba položit svoji otázku, abyste se dostali k věci ještě dnes. 

 Nakonec jsem se dozvěděl: šlo o bodovku na které paní pracuje 17let a za poslední týdny má s ní jen potíže. Údržbáři rezignovali a seřizovařizovači jak by smet. Vyslechl jsem paní a doporučil jsem jí, ať mně zavolá nějaký technik. A opravdu za krátkou chvíli volal muž a ten mě fundovaně věc osvětlil - BODOVKA nejde řádně seřídit, mnění parametry a má mechanické potíže. Upřímně řečeno BP 80 - výrobek, z roku 1985 BEZ Bratislava, utahat? to byste musel být JÓ MAKÁČ.                                Nechal jsem si dopodrobna vyložit  celou problematiku a dokonce mě ještě volal člověk z údržby a detailně mně informoval o problémech. Firma je velká a dosti daleko odemne. Nemohl jsem jen tak si vyjet na výlet nějakých 150km, ale shodou okolností jsem mněl cestu ještě dál a tak jsem k velké radosti telefonistů přislíbil, že jak pojedu za týden okolo, tak se stavím.   

       Některé týdny jsou velmi krátké .....                   

 Jezdím vždy brzy ráno, abych po ujetých 200km byl na místě nejpozději v 7.00. Tentokrát to bylo v 6.30. Ačkoli mne čekali, přesto byli udiveni, že jsem tam byl tak brzy ráno. Opravář nemá čas na lelkování ukažte problém, ať mohu pokračovat dále do cíle. Zavedli mne k ní a jak mne tak vedli,pomalu se za námi sbíral hlouček lidí a následoval nás. U bodovky nás bylo cca 10 slovy deset živých. Řeknu vám ...... byla krásná ..... taková řekl bych až nevinná, ale sbor kolem mne byl jiného názoru:  jeden přes druhého si brali slovo a svorně na ni nadávali něco v tom smyslu, jako když odsuzovali biblickou hříšnici. Naproti všem těm jidášům stála paní z telefonu. Ta stála mezi 'davem' a bodovkou a vlastním tělem a ústy byla v opozici, podobně jako když Hus stál na hranici a plameny šlehali !!

  Tady odlehčím - paní použila různé argumenty proti technickému davu a jeden byl zvláště zajímavý cituji: '.... vy? vy jste celou dobu tvrdili, že není nikdo, kdo by bodovku opravil, vy říkáte, že je to krám na vyhození a já jsem si sedla k internetu a tady pana Štěpánka jsem si našla a je tu. Zatím co vy tu celou dobu jen řečníte a nic - žadný výsledek."

Co vy nato pane? ( to byla otázka na mne) Dav ztichl a čekalo se patrně na můj výrok. Nemám chuť vynést nějaký verdikt před výsledkem a tak jsem se dal do seznamování kdo je kdo v tom malém zástupu a tuhle byl elektrikář, tady byl seřizovač a pár čumilů a také někdo z vedení a ta PANÍ.

Vzal jsem situaci do rukou, paní jsem posadil za stroj, aby ukázala co zařízení dělá, od seřizovače jsem dostával informace co a kde je špatné. Za asistence elektrikáře jsem začal upravovat nastavení jednotky řízení a ramen a za nedlouho se vše dařilo jak mělo

no a zakrátko jsem byl opět pozván a posléze znovu a znovu ........

Tato firma připsala na naše konto ceken pět generálních oprav bodovek plus drobné opravy na malých zařízeních. Špatné to nebylo a platili, dle objednávky

    a

          o tom to je

loading