HOBBY - je to spodivem co je možné prodávat

 Tentokrát me oslovil obchodník s tím, zda může dovézt k opravě HOBBY svářečku: 

                     STAMOS          S - MIGMA - 195

Tak to i bylo, přivezl ji a tady jsem šel do kolen. BYLO TO ZAŘÍZENÍ ZÁŘÍCÍ NOVOTOU - podle mne musela být ještě v záruce, ale zákazník a jeho přání je na prvním místě, tak jsem zakázku přijal.

"Co jí je?"  byla moje klasická otázka.

o nic méně klasičtěší byla i odpověď: "Cuká, nepodává drát, střílí, kloudný svár neuděláte a majitel si přeje včetně opravy hořák o délce 3m a také prodloužit zemnící kabel".

No vida, co si zákazníci dnes všechno přejí. EURO koncovku NECHCE což všem nabízím. Tedy hořák na pevno. Proč ne. 

Tím to byla návštěva ukončena.

Dveře zaklaply a já technicky deformovaný se dal do prohlídky, více méně ze zvědavosti, neboť tento typ jsem skutečně viděl poprvé. No vážení klasika klasik. Nic nového mne nezaujalo snad jen to, že tento výrobek nemohl nikdy svářet a to už ani jako nový!!! Já jsem prostě naivní tele, vlastně ne tele. V mém věku už VŮL. Já si vždy představuji, že všichni kolem mne usilují o své dobré jméno a o dobrý výrobek ve své kategorii - za léta praxe jsem došel k závěru, že je to jen UTOPIE.

Někdy by postačilo pár centimetrů navíc či zvolit na kritických místech místo termoplastu termoset. Nebo přizvat k výrobku znalce problematiky, ale to už bych chtěl moc ....... . 

Ovšem jako vždy, úprava se podařila, odstranil jsem klasické neduhy, hlavně nepochopitelně spatlaný podavač drátu, zavedl jsem drát a zkoušel svářet a ejhle to mne dostalo:

          NA TO, ŽE S-MIGMA- 195 JE HOBBY ZAŘÍZENÍ má toto "příjemný" oblouk.

Náhoda či konečně se něco napravilo? To ukáže čas - čas je prevít, jak plyne všechno prověří.

Štěpánek

loading