Jak se šetří a kdo má zatři

Už jsem zde psal jak kluci od konkurence sem tam přijdou o zákazníka pro svou lajdáckost, nezodpovědnost a neodbornost.

Dnes to je případ velké firmy, kde svářeky na vás hledí z kde jakého koutu. Skladba je tu naprosto velkorysá. patrně pořizovali podle toho jaké bylo venku počasí  nebo možná podle toho ... toho .... jak tomu jen říká  á .. už vím úplatek. To je otřesné slovo, ale prý kouzelné. Při jeho vyslovení se prý hluchým vrací sluch.

Tak k věci:

jak jste již pochopili, tato firma X mne oslovila a já tam začal pracovat. Asi při páté faktuře si mne posadila vedoucí osoba do zasedačky a předložila mně fakturu od předešlého dodavatele a začala porovnávat jednotlivé položky /jednalo se o opravu hořáků na CO2/ s mojí fakturou.

Bylo to nepříjemné. Cizí faktura a moje faktura rozdíl v můj prospěch byl asi tak 30%. A prý co já na to.

Samozřejmě člověk, který srovnával faktury neměl ponětí co se děje v těch halách, kde pracují lidé a kladou se na ně normy a výkony.

Nějak jsem to moc nekomentoval jen jsem se snažil vysvětlit, že komponenty, které používají na hořácích velmi trpí. Výkon používaný ze svářečky jen obtížně snese hořák, který nakupují ten nejmenší a nejlacinější..

Navrch jsem přidal varování, že při opravách hořáků jsem našel podezdřelé závady, které by se mněly odstranit na svářecím zdroji dříve než nastane problém. Bylo zjevné, že PENÍZE TU HRAJÍ ROZHODUJÍCÍ ÚLOHU. Více mne už neposlouchali a začali šetřit a veškeré hadice opět dávají firmě, po které jsem převzal opravy svářeček.

Dlouho to netrvalo, snad čtrnáct dnů a volali mne k opravě. přijedu a svářeč na mne, že vymněnil svářecí hořák a dvakrát zmáčkl tlačítko hořáku a konec. Svářečka nepodává drát.

Tak jsem zjišťoval co se stalo - vadná řídící jednotka svářečky. Závada se mě moc nezdála, tak jsem si nechal znovu povyprávět co se vlastně stalo a pojal jsem podezdření, že celý problém způsobil ten OPRAVENÝ HOŘÁK. Při jeho ohledání jsem narazil na problém šlendriánské provedení opravy povelový kabel se dotýkal silového vodiče.

U běžných zařízení to není takový problém, ale toto zařízení je více jak deset let staré je velmi dobré, ale výrobce v tehdejší době používal jednotky řízení, které už dávno nepoužívá. Neumožní ani jejich opravu a nepomůže ani dokumentací a pro jednu jednotku dělat výzkum a zkreslovat to JE skutečně nezaplatitelné.

Dal jsem tedy návrh: moderní jednotku řízení s tím, že se musí zapojit i nová kabeláž A nová přední maska, neboť rozměry jednotky jsou větší.

Cena se vyšplhala pěkně vysoko.

A tak kdo šetří  dělá dobře, jen si musí uvědomit kdo nakonec má za TŘI.

Přátelé šetřete jen na pravém místě ......

Štěpánek

loading