Jak se z opraváře stane lump

JAK SE STÁT ZLOČINCEM

Stane se, že z obyčejné, klasické objednávky se vyklube problém.

E-mailem Vás osloví člověk a začne na Vás vyzvídat zda znáte svářečku SPD 315. Vy, proto že ji znáte, tak se přiznáte.

Zpočátku se nic zvláštního neděje, ale po třetím e-mailu, se konečně dovíte, že se po Vás chce zda byste svářečku neopravili.

Tak opět odepisujete, že není problém opravit zařízení, ale při jeho stáří a neexistující dokumentaci by bylo nanejvýš dobré mít celý zdroj v dílně. To je pro majitele problém. Zařízení váží cca 220kg a dopravit jej nějakých 300km ke mně je nákladné.

V dobré víře přistoupíte na to, že Vám pošle jen řídící jednotku, která se skládá ze čtyř DPS i přes riziko, že závada může být i někde ve stroji a Vy nebudete mít možnost na výsledek tak zvaně 'dosáhnout'.

Přesto slíbíte, že se na věc 'podíváte'.

Stane se, Vy poštou obdržít 4ks DPS a dáte se do práce:

jednotky očistíte, proto že jsou naprosto zanesené špínou,

postupně jednu podruhé zkontrolujete

tři jsou vadné - jedna dobrá

jedna z těch tří je v takovém stavu, že je obtížné s ní hnout, dáte ze svých zásob za cenu opravy jinou

Vše zabalíte a pošlete dobírkou majiteli svářečky a TRNETE jak to dopadne.

Za pár dnů máte telefonát, že svářečka nejde CO TEĎ??

Další podrobnosti nemusím ani líčit. Vy pochopíte, že jste naletěl, dotyčný má zařízení, které je patrně ze šrotu a vy máte opravovat něco co ani nevidíte. Navrhnete ještě jednu možnost. Necháte si poslat ještě uložiště pro jednotku řízení, kde jsou tři impulzní transformátory a sloty pro jednotky.

Jsou Vám zaslány. Opět se dáte do práce a zjistíte, že dva transformátory jsou poškozené a evidentně  se někdo pokušel věc opravovat. Ledasco je možné opravit a tak opět navrhujete majiteli co se dá ještě udělat. On by souhlasil, ALE něco by to stálo ..... a tady začíná ten vlastní příběh - ta zápletka a vyvrcholení.

Dotyčný vám oznámí, že už vám zaplatil /za jednotky/ a tudíž: 'hleďte věc opravit a nediskutujte o tom, já jsem už zaplatil'.  Nastává e-mailová korespondence co a jak dál......... k ničemu to nevede.

Nakonec jste osočen z podvodu a klamu a krádeže. Je vám vyhrožováno trestním oznámením.

Za pár dní přijde obálka s modrým pruhem a tam stojí: 'Proto, že nekomunikujete, telefony neberete, žádám Vás tímto, abyste mi vrátil mé zařízení v původním stavu a peníze, které jsem Vám zaplatil.'

Takto to nabírá na obrátkách. Za nějaký den telefon a na druhém konci se ozve Česká policie.

Pane Štěpánek je tu na vás podáno TRESTNÍ OZNÁMENÍ můžete mi k tomu něco říci.

Pokusíte se dotyčnému policejnímu pracovníku vysvětlit, jak se věci mají a nakonec Vám on vysvětlí, že věc předá přestupkové komisi /výše mé krádeže nepřestoupila 5000,--Kč/ a ta to bude řešit.

 

Tak přemýšlíte co dál. Majitel chce vše zpátky bez ohledu na to jaké jste mněl Vy náklady ..........

Poradí někdo ???? vše se událo ke dni 29.1. 2015

 

 

Zatím děkuji Štěpánek

loading