Zamyšlení nad tím kdo je ekoterorista

EKOLOGIE  "hýbe" světem

HURÁ jsme zase o krok dále, jen z mého pohledu technika a opraváře svářeček, jen HLEDÍM co to tu vlastně celý národ hlásá za bludy.

Tak například svářeček UTA 200, jejímž výrobcem byl MEZ Brumov, za dvacet let /1986 - 2006/ její výroby, bylo vyrobeno cca na 30 000 kusů.

Do roku 1990 jsme měli v domovních rozvodnicích pouze dva jističe tzv "světelné" a tzv "motorové" a z toho důvodu jsme bez problémů doma pustili soustruh, pilu ale také svářečku. 

To však demokracie nemá ráda. Demokracie potřebuje  ........ a proto, aby se naše země rozvíjela rychleji, efektivněji a z důvodů podobných frází jsme  zavedli jističe tři s charakteristikou vypínání tzv "B", "C", "D". 

A je vymalováno, na jistič B idukční stroj většího odběru nespustíte. Mnozí, žel nepoučení, zákazníci k nám přijedou v domnění, že jejich svářečka je vadná, že vyhazuje jistič. Mnozí přijedou a při přebírání do opravy mě vypráví jak svářečky jim tzv. odešly, že měly  vadná trafa a tak je sešrotovaly - no prostě smutné. 

Vadný trasformátor je naprosto OJEDINĚLÝ ÚKAZ a čím starší model vlastníte, tím méně je to pravděpodbnější

Kde je ovšem vadný trasformátor na pořadu dne???? To když podnete na spekulanta - opraváře či obchodníka. 

Poznámka: nevím jak je to možné, ale i nově projektované průmyslové haly mají mnohdy v rozvaděčích vyprojetované jističe řady B.

Zkuste zažádat dodavatele el. energie o změnu jističe, alespoň na C. ha ha ha - za zkoušku to ale stojí ....... .

Tak se ty svářečky typu KS, UTA WTU a jim podobné se ocitnou kde ??? VE ŠROTĚ !!!! 

Rád bych jednou potkal člověka, co by spočítal jaké množství energie a vynaložených prostředků bylo potřeba k vývoji a posléze k výrobě takových zařízení, které dnes hloupě šrotujeme. To ještě není konec, rád bych znal ekonomické náklady na recyklaci.

Tak, bludy o tom, že někdo, kdo topí uhlím je EKOLOGICKÝ chudák je nic proti NÁRODNÍMU EKOTERORISMU,  kde jednoduchou a lacinou formou jsme donutili majitele strojů a zařízení a mnohých svářeček dát je do šrotu .

Bylo to skutečně národním bohatsvím, že jsme "zdědili", nebo "přebrali" množsví  výrobků, které nás mnohé přežívají a přežií.

Tedy na závěr:

AŽ BUDETE PŘEMÝŠLET  KAM a JAK TŘÍDIT ODPAD - VZPOMEŇTE NA TY KDO S EKOLOGIÍ HAZARDUJÍ DNES A DENNĚ, VZPOMEŇTE NA TO, ŽE OBYČENÝ JISTIČ STAČÍ K TOMU, ABY SE Z NÁS VŠECH STALI EKOTERORISTÉ  a to vědomně či nevědomně

Pěkný jarní den přeje Štěpánek

pro Vaši informaci zde je odkaz na pojednání o problematice výše uvedené problematiky

JAK SPUSTIT SVÁŘEČKU NA JISTIČI "B"

loading