Co vám rozum nebere

Co vám rozum nebere

Popřál bych Vám příjemný den, ale někdy můžete přát cokoli a den nemůže být lepší.

To se zase tak stalo, že byl dodán k opravě

ESAB CADDY 250

Oblíbené zařízení, které si před lety koupily mnozí, za ne malé peníze. Na svou dobu, zařízení držák s dobrým výkonem, ale vždy se najde NĚCO.

V tomto případě svářečka nebyla porouchaná, ani nespadla dokonce se v ní nikdo nevrtal. Pouze ce vypálily silové spojky na předním čele.

Nic co by se nestávalo, zvláště, když výrobce a tento problém u mnohých přetrvává, podcení silové přípoje.

Plastová /termoplast/ čela nejsou příliš vhodná pro svářecí techniku, ale budiž, potom by bylo vhodné alespoň zvolit spojky velikosti 35 a ne 25.

Na zmíněném ESABu je sice odolnější plast, ale přípoje velikosti 25 jsou náchylné při manipulci se zařízením se uvolnit a následně se 'vypálit'.

Tady bych upozornil, že v 90% případů se spojky vypálí tím, že se málo 'dotáhnou', spojka na kabelu proti spojce na svářečce dobře nedrží a výsledek je problém.

Konečně mohu sdělit proč ten dlouhý úvod:

Jak jsem už předeslal celý problém svářečky byl v tom poškozeném čele. Český člověk by v tom problém neviděl.

Čelo objedná, vymnění vadné součásti, zařízení složí, předvede zákazníkovi on zaplatí a finanční úřad má radost, že opět bude mít co vybrat na daních.

Idylka pro všechny zůčastněné, ale není tomu tak.

ČELO NENÍ A NEBUDE 

zdůvodnění bylo čistě obchodní: zařízení je staré a na otázku co mám sdělit zákazníkovi? Doporučte mu, koupi nového zařízení /nejlépe opět ESAB/.

Co naplat zase musely být použity pracné úpravy, které jsou spíše prací pro zámečníka, ale co bych pro záchranu jednoho invertoru neuděl.

Udělal jsem to tak, že se spojky vymnění kdykoliv a bez problémů každý týden nebo i za za 100let.

Tak už je zase trochu lépe.

Zdeněk Štěpánek

loading