EINHELL a podobné HOBBY svářečky - vážná úvaha

OPRAVA HOBBY SVÁŘEČKY

Dobrý den všem vlastníkům svářecích zařízení typu HOBBY.

Jak čas plyne a zkušenosti s opravami přibývají. Chci podle zkušeností informovat majitele těchto zařízení, že i když Vás někteří - přesvědčují, že HOBBY svářečky typu EINHELL, Herkules, T.I.P. a jim podobné, jsou neopravitelné, nebo že se neoplatí je opravovat , tak v tomto příspěvku bych rád věc postavil do světla optimistického a objektivního. Jako příklad uvedu poslední zkušenost s typem EINHELL 140 z roku 1996.

Jsou to zejména tyto skutečnosti:

Zde je krátký příběh z poslední doby:

Majitel EIHELLa 140 je zdaleka a tak jsme vedli několik telefonátů na téma zda se oprava vyplatí či ne. V podstatě jsem stál na straně svářečky a vedl jsem argumentaci tímto směrem:

před mnoha lety tento typ zařízení stál cca 15 000,--Kč. Za léta používání se zařízení osvědčilo a nadělalo mnoho páce a tudíž má napracováno a to, že momentálně nepracuje podle představ majitele, neznamená, že nebude opět pracovat jak má, když nám ji svěří do opravy přesto, že oprava bude něco stát.

Cena opravy  - to je většinou  argument, proč majitelé váhají, přistoupit k opravě zařízení. V dnešní době zařízení EINHELL stojí cca 7000,--Kč což je cena lákavá a mnozí se domnívají, že koupí nového zařízení vyřeší svou situaci, zvláště, když oprava může stát až 5000,--Kč.

Omyl!!!  Nové zařízení bude opět stejné jako to staré, jen s tím rozdílem, že bude nové a tudíž za nějaký čas na tom bude tak nedobře jako to jeho staré.

Jedna věc mne však na tom telefonátu přece jen zmátla. Majitel tvrdil, že si zakoupil a namontoval nový hořák.

Nafinále pan majitel zařízení přivezl a já se dal do opravy.

Je dobré na tomto místě poznamenat, že to co se k nám dostane k opravě je téměř vždy notně ne špinavé, ale ZASVINĚNÉ.  Nevím co vede obsluhu k tomu, že se o zařízení moc nestará. Dokonce jsou i tací, co namažou kladky a kde co, nějakou kolomazí. Z toho důvodu už jen čištění stojí peníze.

Na přiložených obrázcích vidíte, jak to asi vypadá, když se zařízení opravuje.

Tentokrát to byla skutečně oprava, kde zůstalo téměř vše původní.

Motto:     měníme jen to, co je skutečně na výmněnu

Přeji příjemný podzim 2019.

 

 

loading