EINHELL a podobné HOBBY svářečky - vážná úvaha

OPRAVA HOBBY SVÁŘEČKY

Dobrý den všem vlastníkům svářecích zařízení typu HOBBY.

Jak čas plyne a zkušenosti s opravami přibývají. Chci podle zkušeností informovat majitele těchto zařízení, že i když Vás někteří - přesvědčují, že HOBBY svářečky typu EINHELL, Herkules, T.I.P. a jim podobné, jsou neopravitelné, nebo že se neoplatí je opravovat , tak v tomto příspěvku bych rád věc postavil do světla optimistického a objektivního. Jako příklad uvedu poslední zkušenost s typem EINHELL 140 z roku 1996.

Jsou to zejména tyto skutečnosti:

Zde je krátký příběh z poslední doby:

Majitel EIHELLa 140 je zdaleka a tak jsme vedli několik telefonátů na téma zda se oprava vyplatí či ne. V podstatě jsem stál na straně svářečky a vedl jsem argumentaci tímto směrem:

před mnoha lety zařízení stálo cca 15 000,--Kč, za léta používání se zařízení osvědčilo a nadělalo mnoho páce a tudíž má napracováno a to, že momentálně nepracuje podle představ majitele, neznamená, že nebude opět pracovat jak má, když nám je svěří do opravy přesto, že oprava bude něco stát.

Cena opravy  - to je většinou  argument, proč majitelé váhají, přistoupit k opravě zařízení. V dnešní době zařízení EINHELL stojí cca 7000,--Kč což je cena lákavá a mnozí se domnívají, že koupí nového zařízení vyřeší svou situaci, zvláště, když oprava může stát až 5000,--Kč.

Omyl. Nové zařízení bude opět stejné jako to staré jen s tím rozdílem, že bude nové a tudíž za nějaký čas na tom bude tak nedobře jako to jeho staré.

Jedna věc mne však na tom telefonátu přece jen zmátla. Majitel tvrdil, že si zakoupil a namontoval nový hořák.

Nafinále pan majitel zařízení přivezl a já se dal do opravy.

Je dobré na tomto místě poznamenat, že to co se k nám dostane k opravě je téměř vždy notně ne špinavé, ale ZASVINĚNÉ.  Nevím co vede obsluhu k tomu, že se o zařízení moc nestará. Dokonce jsou i tací, co namažou kladky a kde co, nějakou kolomazí. Z toho důvodu už jen čištění stojí peníze.

Na přiložených obrázcích vidíte, jak to asi vypadá, když se zařízení opravuje.

Tentokrát to byla skutečně oprava, kde zůstalo téměř vše původní.

Přeji příjemný podzim 2019.

 

 

loading