ZDENĚK ŠTĚPÁNEK ///

logo.png
top.png

FÉNIX 200, 200PFC

Fénix byl nedávno na mé přání testován u výrobce.

Praxe ukázala, že zařízení má svou budoucnost.

Při prodeji Fénix 200 byl zákazník nadšen nastavovacím režimem, zvláště možností zvolit vyšší parametry při zapálení oblouku. Ocenil také klidný oblouk i na opravdu dlouhém prodlužovacím kabelu.

Jiný odběratel kupoval Fénixe 200PFC. Tento ocenil, vše to ten předešlý, ale toho nejvíce zajímalo, jak bude svářet na centrále. Hned při první zkoušce, aniž jsem to věděl, zapojili zařízení na malou centrálu 2,5kW a k ní natáhli prodlužovací kabel - údajně ten nejhorší co mněli.

Svářeč si nasadil kuklu požádal o elektrodu 1,6mm a se slovy' 'pokud chytnu oblouk, stane se zázrak....' se pustil do sváření. Podotýkám, že jsem na takový postup nebyl připraven a centrála byla umístněna ve vedlejší hale, tak že jsem si myslel, že zařízení je zapojeno přes prodloužení přímo na síť.

'ZÁZRAK' SE SKUTEČNĚ STAL - svářeč byl zcela unešen. Jen vydechl: 'na tu malou mršku? /myslel centrálu/ to není možné na ni nejede ani veká flexa'. V tu chvíli jsem pochopil svůj omyl, oni svářečku pustili na centrálu a já myslel, že jedou na síť.

Oznámil jsem svářeči, že jsem nezapl spínač určený pro provoz na centrálu. Spínač na zadní stěně jsem přepl na funkci 'centrála' a svářeč opět nasadil oblouk. Nemohl ani mluvit byl ještě více překvapen.

To to je moje zkušenost se zařízení Fénix.

Pěkný den přeje Štěpánek