hola, hola škola ze mne dělá vola

Téma škola a školství je téma  témat.

předesílám tento článek vychází z mých osobních poznatků a nepatří těm učitelům, co mezi kantory - byznysmeny nepatří

1. Školství je BYZNYS

2. Financím je ve školství podřízeno vše

3. Učíme blbce

4. Výuka je naprosto odbývána - nový fenomén - naučíme vás otázky k maturitě a projdete

5. Kázeň, disciplína a důslednost se naprosto vytratila

6. Hrdost - čest - poslání to dnešní kantor nezná .... prý:

'..... HLAVNĚ ZDRAVÍ, PÁNI RODIČE.....' to to je autentický výrok jednoho z kantorů .... no nazdar

 

1. byznys ve školství? To není utopie je to realita - dotace, slučování škol a podobné akce toho ŠTÁTU je finanční kanál

kde peníze tečou a tečou. Ředitelé, poradci a hráči...... .

2. Kantorova peněženka je naplňována úměrně s množstvím žáků ve škole, tedy do školní lavice přijmeme kohokoli jen ať je na výplaty.

3. Učíme BLBCE rodičů, kteří jsou na tom stejně. Rodiče jsou jen karikatury, které nic nezmohou. Stejně se nezajímají a když už se něco děje pohrozí rodič kantorovi, že si bude stěžovat, nebo že stáhne svůj sponzorský dar a je hotovo.

Jde přece jen o peníze, tak to nekažme. Už to vydržíme a po nás potopa.

4. Zajděte do školy a spočítejte kolik Vaše dítě mnělo suplovaných hodin, kolik dní za rok dá ředitel tzv. ředitelské volno do toho započítejte nic nedající exkurse. Navíc každý rok jsou maturity, přijímací zkoušky do prvního ročníku - to je prosí důvod proč ostatní žáci nemají řádnou výuku. Co to je zameškaných výukových hodin to nemáte představu.

Nafinále ve druhém ročníku se probírá něco o usměrňovači a když se zeptáte na to, co je to reaktance kondenzátoru tak mlhavě ví že to existuje. Jak si tu reaktanci, ale odůvodnit /myslím logicky/ to už je pověstné Španělsko.

Za dva roky mají maturovat - z čeho - jaká bude úroveň to nikoho nezajímá - maturita bude!

5. Kázeň - třídní učitel si stěžuje: 'žáci ruší v hodině s mobily' tomu nemůžete rozumnět - moje dítě doma nejí rajskou omáčku a učitel to také neřeší

Učitel dnešní doby jen a jen mluví. Nenapíše poznámku, nevezme kýžený mobil, nevyloučí žáka z hodiny jinými slovy školní řád platí jak pro žáky, tak pro kantory. Neplníš, tak sem nechoď jestli jsi ředitel, učitel či hňup není rozhodující.

Ale kde ..... Vážení.... ta vidina naplněné peňěženky je silnější jak my, či hrdost nebo čest. A slovo kázeň?  se stalo cizím pojmem.

6. Poslání - vzdělanost - hrdost na to že učím budoucnost národa??? Ne, ne, ne nic takového jsem na třídní chůzce nepochopil

patně patřím také mezi ty .........

Závěr: učím ho doma matiku, elektrotechniku, elektroniku to ostatní jakž takž zvládá .........jen tu rajskou nejí

loading