HOŘÁKY MIG, TIG, CUT

Hořáky pro sváření MIG, TIG, CUT

Běžná oprava - přijde cca na 30% 

Klasická oprava - kde se mnění jeden stěžejní prvek /trubice, proudový kabel/ 50% ceny nového.

Pokud je hořák v harijním stavu je otázkou zda se oprava za cenu 75% nového vyplatí.

Většinou ano, s přihlédnutím jak dlouho jste jej používali. 

Svářecí hořáky MIG

 Drobné rady - /převážně pro kapalinou chlazené/:

¿ Nečekejte až hořák zkolabuje.

¿ Například: poškozený krycí návlek /hadice hořáku/ je signálem k opravě.

S poškozeným obalem se snadno poničí vnitřní hadičky posouváním přes hrany svařenců,  případně zatoulaná žhavá kulička kovu udělá své a je vystaráno. Ušetřili jste. A teď se musí k návleku ještě vymněnit i proudový kabel. Tak se, ale nehospodaří nebo ano?

¿ Sprej či pasta - je pro ochranu hubice hořáku, před navařováním rozstříklého kovu !!!  Separační přípravky jsou na ochranu! používejte je rozumně! NE, NA PROMAZÁNÍ CELÉHO HOŘÁKU!!

¿ Hubici - hořáku nasaďte a zbytečně jí neotáčejte /jako když strouháte tužku/ otěr mezi hubicí a tělem trubice hořáku způsobuje ztenšení tělesa trubice do té míry, že hubice samovolně padá

¿ Bowden - je vedení drátu zvolte příslušnou dimenzi ušetříte si starosti s podáváním drátu.

¿ Průvlak /špička/ - silně tepelně namáhaná součást pro sváření MIG. Nešetřete tam kde to není dobré - zvolte raději větší průměr dříku průvlaku, pokud to konstukce umožňuje

Problémy s podáváním - zvolte slitinový průvlak popřípadě průvlak s otvorem  trojúhelníkovým

¿ povelový kabel - jeho případnou poruchu neovlivníte svým přičiněním, ten se jednoduše přetrhne či přelomí a spínání nefunguje. Mnohokráte jsme vyzývali  dodavatele a výrobce, aby našli řešení povelového káblíku, ale všichni stupidně tvrdí, že problém NENÍ a vesměs používají stejný typ kabelu. Výrobce to řeší tak, že uprostřed hořáku udělá smyčku v naději, že ta bude kompenzovat ohyby hořáku. Přetržení, ale bývá většinou cca 15cm za rukojetí v místě, kde se hořák přirozeně lomí při sváření. Po rozdělání zjistíze, že kompenzační smyčka je jako nová a nic neřešila. Na takové 'problémy' jsme si posvítili a  máme řešení.

 Osvědčila se nám jednoduchá finta povelový káblík prostě ................   . 

loading