Milé setkání v nemilé době

Dnešní povídku bych mohl nazvat

"Příběh  nevšedně všeního dne"

Přijeli, alespoň tedy pro mne, z daleké Šumavy. Jsou mladí a snad je neurazím, když odhadnu věk cca do čtyřicítky. Evidentně pár, pro dnešní sexchudáky vysvětlení: byli to MUŽ a ŽENA tedy biologický pár - manželé. A jak by napsal klasik: oba fyzicky ZDRAVÍ Z JÍDLA a já dodávám: i z prostředí ve kterém žijí - Šumava.

Dosti poezie a k věci.

Přátelé tito dva šťastní lidé přijeli a z auta vyndali zařízení které, jen proto, že poznám svářečku již z dálky, jsem pochopil, že to co vyndali z toho automobilu je svářečka a tudíž jsou u mne správně.

Po krátkém přivítání jsem na obhajobu fyzického stavu zařízení vyslech to to:

Svářečka ležela  odložená DESET let a majiteli je líto ji takříkajíc  vyhodit, zvláště, když si přečetl můj článek o HOBBY SVÁŘEČKÁCH.

No prosím, proč ne a jak jsme tak konzultovali problematiku zařízení a postupně zařizení odkrytovávali napadlo mne!!!

Teď malinko odskočím - já jsem si předsevzal pro tento rok 2022, že své příchozí zákazníky "uctím" kávou. Za tímto účelem jsem zakoupil KÁVOVAR, ale jak to bývá: nebyl čas jej ani po měsíci vybalit. Tak to jen pro pořádek.

Už jsem zase zde:

Tak ten kávovar tam stojí ještě zabalený v té krabici, když mne napadlo oslovit přihlížející manželku. Ta již měla za sebou elegantně vykouřené cigáro, a momentálně nenápadně těkala očima po mém dílenském nepořádku. A já si v duchu přestavoval, jak na cestě zpět domů svému muži říká: TAK, TAKLE NE ! TAKOVÝ NEPOŘÁDEK MÍT NEBUDEŠ a po jeho souhlasném přikývnutí jej něžně, za jízdy, políbí na jeho čistě holenou tvář.

"Madam", dím já, abych odpoutal její pohled od úrovně mého pořádku, "podívejte se, tam u dřezu stojí v krabici nový nevybalený kávovar, mohu Vás poprosit o jeho vybalení a zprovoznění?"

Upřimně řečeno, co mne dostalo, byla její naprosto nenucená pohotová odpověď:

" No ukažte?, já to ráda udělám, já jsem KÁVOVÁ" 

A tak naprosto samostatně, elegantně s tou pověstnou grácií zralé, sebevědomé ženy:

kávovar zprovoznila 

a tři kávy uvařila           - zase trocha poezie 

To už jsme byli s konzultací hotovi. Manžel a já jsme dosrkali kávu, dochválili šikovnou manželku a nastalo rozloučení.

A já jsem osaměl s vědomím, že tyto milé manžele nemohu a ani nechci zklamat.

Tolik k trošku netradičnímu příběhu...... mám rád usměvavé a vstřícné lidi a to mne inspirovalo k sepsání tohoto příběhu

 

Úsměvné a optimistické jarní dny v roce 2022 přeji Vám všem, co jste si udělali čas k přetení těchto stránek.....

Štěpánek

 

Tento příběh má samozřejmě pokračování to až zase někdy ........

Sliby se mají plnit .....

Einhell PROTECH TURBO MS 180 - hrdý název a při opravě jsem musel konstatovat, že na tomto zařízení přece jen prvky profi jsou. Především robustní podavač se slušným motorem, EUROpřípoj hořáku a odpojitelný zemnící kabel. Přepínání 230/400V není tak úplně špatná volba, avšak má to své ALE - zvláště když nemáte vzdělání elektro a přijde nějaký univerzální soused a s přehledem zapojí vidlici tak, že se ze svářečky kouří.

Nezbytné opravy byly doplněny, po dohodě s majitelem, že přepinač 230/400 nahradíme spínačem na 400V a provozovat zařízení budena 400V.

A tak po týdnu opět přjeli ti milí manželé a než-li jsme s manželem opět probrali technické parametry zařízení, tak sympatická manželka si, sobě vlastní grácií, bafla své cígo.

Zkouška svářečky dopadla podle očekávání DOBŘE a nastal důležitý moment: PLATBA- to víte, jak se zpívá v jedné písni:  .... peníze, peníze ty má každý rád ..... 

Po nakládce stroje do auta přišlo na srdečné pozdravy s podáním rukou

No a to je konec malého příběhu s VEKÝMI LIDMI a s milou vzpomínkou   

Tak ještě jednou: přeji příjemné jarní dny ............................... 2022

loading