Apolitické trdlo ...... to jsem já

Patrně někdo luskl prsty a bylo .....

TAK NÁM ZRUŠILI EET .... 

to se stalo někdy v lednu 2023 a já neměl tušení a tak tluču do počítače, abych zachráníl ekonomiku a odeslal potvrzení o příjmu a ono nic. Nic !  ani obraz ani zvuk. Co teď? S vyvalenýma očima telefonuji účetní a ta , jako vždy, ví vše a dí: "Pane Štěpánek probuďte se, už se píše rok 2023 a EET bylo zrušeno!"

Ve mě by se krve nedořezal. Já tu trápím kompl, strach mne obchází co bude, když do 48hodin nedodám FIK. Mohl bych se ocitnout  třeba i v teplákách, nebo být veřejně pranýřován, jako ten kdo se nechová správně jako poctivá OSVČ!!!

Tak tu sedím hlavu v dlaních a vzpomínám na "kruté" začátky EET. Zevšech stran mne upozorňovali: " pane Štěpánek jsou tu lidé co kradou a abyste nekradl i vy tak kvůli takovým SE MUSÍ ZAVÉST ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB".

JETO TAK, RŮZNÍ ŽIVLOVÉ TU KRADOU, TAK JE TŘEBA JIM VYTŘÍT ZRAK - LUMPI

Je pravdou, že mne to zřízení EET zas tolik nestálo:

- dva dny mého osobního života jsem oželel. No jo, ale ekonomika státu přišla o zisk za mé dva pracovní dny, kdy jsem se snažil dostát zákonné povinosti. Ovšem my, bývalí hrdinové socialistické práce, jsme skluz dohnali o sobotě a neděli a tak jsme zisk na daně dohnali .... hurá, po sovětsku to je URÁ, URÁ

- zavedení EET do účetního programu? NO PROBLEM, za peníze je TÉMĚŘ vše.  I tento náklad jsem rád obětoval na oltář vlasti a navíc, to asi málo kdo ví, moje paní je slovenka! tak já už jsem  navyklý....... stát v pozoru ...... to víte praxe  /úsměv/ 

- už ani nevím kdy EET kluci /za oslovení kluci neberu odpovědnost/ zavedli, má senilita je mojí svobodou, ale je fakt, že jsem si na EET zvykl a bez něj nedám ani ránu.

- jsem to ale naivka, nějak mi uniklo, že zavedním EET se společnost stala patrně poctivou a uvědomnělou a tudíž je nyní EET zbytečné. Opět jsem něco prošvihl.  Vlastně teď už nikdo nekrade, ani není v podezdření. ÓÓÓ jak už jsme skvělá společnost. 

- Vítejte v klubu poctivců .... jeden, patrně moudrý muž a prý to byl také prezident, jenž povzbuzoval české ekonomické prostředí výrokem:  "...... nebát se a nekrást ......" No jo, ale bez EET??? ale pardon, my jsme už dále a proto EET nepotřebujeme ........ .

Sedím, hlavu v dlaních a pomalu se probouzím z deprese způsobenou zrušením EET. Nemohl bych alespoň dobrovolně ..... co?? Beru telefon volám účetní a předkládám ji svůj dotaz. "NE", zní to tvrdě, ale byla to odpověď jasná a rázná: "NE, ani dobrovolně" a zavěsila.

Byla drsná, má titul ing. bez a kompromisů mne utřela. Občas netráví moje vtípky a tak si patrně myslela, že zase jde z mé strany o nějaký žert - jednou Vám zde napíši vtip, který jsem s ing. doslova zažil.

Avšak k věci. Už jsem zase dostal barvu, tep se sklidnil a já začal s chladnou hlavou počítat:

já jsem dostal úkol bojovat proti vlastní nepoctivosti pomocí EET. Pominu moje ekonomické, morální a časové výdaje a rozšířím své přemítání na celý prostor ČR. Prý je nás OSVČ asi milion. Milion je hodně, tak se zamýšlím co to zavedení EET muselo ten nebohý stát STÁT!!! To není jen tak, to musíte mít:

- kanceláře

- techniku + softwer

- lidskou sílu - kvalifikovanou 

-  musíte svítit, topit, mít ostrahu, zajištěný servis a kdo ví co ještě

A už se dostávám k tomu, proč jsem byl v takové defenzívě:

Každý OSVČ, ale i lidé v domácnosti, každý jeden plánuje a zvažuje jak nejlépe hospodařit - podotýkám, hospodařit s vlastními prostředky. Prý se tomu říká finanční gramotnost.

Tak tam někde ve výšinách někoho napadlo, že udělá zlodějům přítrž a EET mělo být tím výkonným nástrojem. Proč ne, já jsem se podvolil s tím, že já jako kmán nemusím všemu rozumnět a tak jsem toto jho přijal a dokonce jsem získal přesvědčení, že jsem pod dohledem a tudíž jsem před vedením tohoto státu "čistý"a "důvěrohodný".

Ovšem znáte to, červík hlodá a hlodá a tak teď, když už jsem mimo depresi se ptám:

- kdo zhodnotil před zavedením EET jeho náklady a jeho přínos?

- co nějaká odpovědnost před daňovými poplatníky?

- nic ???

- ještě stále nic  ???    asi mi zase něco uniklo a nebo NE  ?

Proto si zoufám ..... tak nám zrušili EET ........  a náhrady není, ani pro jednu stranu

Proč jsem se, já hlupák, lépe neučil mohl jsem dnes

LUSKNUTÍM PRSTŮ měnit svět a 

představuji si, jak by to semnou dopadlo,kdybych svářečky neopravoval  S OHLEDEM NA VÝSLEDEK - jen tak odfláknout svoji práci v zít peníze a adié

tak nashledanou    ..... v lepších časech  ......

Štěpánek

 

 

loading