PP 315 - jednotka řízení

Svářečka PP 315 - PP 315 - PP 315

zařízení, které sice neúprosně mizí v kovošrotech, ale přece jen někteří vlastníci již pochopili co doma mají a žádají opravu.....

Musím se opět pochlubit:

opravoval jsem tři jednotky řízení na jeden zátah.

Jedné nic nebylo, jen zase nějaký 'DOBRÁK' točil vším čím se točit dalo a že na DPS PP 315 je čím točit, tak točil.

po zpětném nastavení trimrů bylo zase vše O.K.

Druhá potřebovala 'jen' vymněnit tři I.O. a po kontrole zase vše O.K.

Třetí také potřebovala opravu, která dopadla O.K., ale při kontrole jsem zjistil, že z množství LED diod tři nesvítí.

Výmněna LED není nijak složitá, ale přístup k vypájení a zapájení vyžaduje mechanické rozebrání konstrukce a zpětnou montáž a tato činnost není nic moc.

Nechal jsem to na druhý den. LEDky jsem vymněnil a při kontrole jsem zjistil, že dvě ze tří, když měli svítit, tak sice svítili ale přerušovaným světlem tedy blikaly.

Zkoumáním a měřením jsem nezjistil nic co by způsobovalo tuto 'funkci' nakonec jsem přikročil po určité úvaze k výmněně jednoho IO. NIC SE VŠAK NEZMNĚNILO ledky blikaly a já jsem byl v koncích.

Po šálku kávy jsem se musel vrátit na začátek, abych došel k nějakému závěru. Mám náhradní součástky umístněné v bloku krabiček které mně na zakázku vyrobil jeden zdatný důchodce. Dívám se na tu sestavu krabiček a v tom mně to napadlo: LED diody jsem bral ze sáčku, který jsem nedávno 'vylovil' zapadnutý v zásuvce stolu. Bylo tam deset takových čevených diod. Tři jsem použil.

Pojal jsem podezdření: že by v sáčku byly LED diody automatiky blikající? Existují, ale nepamatu ji se, že bych je někdy zámněrně kupoval. Nic naplat zbylé diody jsem podrobil zkoušce a opravdu, další tři, po zapojení, blikaly.

No vidíte, není to jen tak - někdy si naděláte starosti sami.

Výsledek: dobrý, ale čas nezaplatielný - zisk: zkušenost a moje chlubení zde.

Opravářům zdar - zkratu zmar  ... to bylo heslo socialismu

 

P.S. pro inspiraci dodávám obrázek mých skladových bloků na součástky.

loading