TO MNE POBAVILO zase UNIMIG 400

Asi tomu nikdo věřit nebude:

Opět UNIMIG 400 svářeči ji milují opraváři šrotují

Někde v Pardubicích chlapík vlastní UNIMIG 400 - svářečka, která vždy dobře svářela jen potřebuje určitou občasnou péči.

Žel péče spočívá v ochotě, ve znalosti a trpělivosti.

V pardubicích a v okolí se nachází několik odborníků /to mám z doslechu, osobně nikoho neznám/.

V telefoním sluchátku mě majitel vysvětloval, jak si toho nejlepšího odborníka na svářečky pozval. Přijel naprosto perfektně vybavený: měřičem sledu fází, umnělou zátěží a dalšími pomůckami.

To bylo skvělé, zajásal jsem do telefonního přístroje a nedočkavě čekal na ten pověstný 'šťastný konec' opravy. A zatím co hlas z mobilu líčil, jak oprava probíhala, mě se hlavou honila myšlenka, proč mě ten člověk vlastně zdržuje vyprávěním o opravě, když skvělý opravář tam byl.

Poita spočívala v tom, že opravář po různém měření, zkouškách a bádání prohlásil, že už na opravu takového zařízení nic nemá, že všechno už vyhodil / neznám technika, který vyhodí jakýkoli podklad pro servis/ a podobné pohádky.

ZÁVĚR ZE SERVISNÍHO ZÁSAHU byl:

ZAŘÍZENÍ JE NEOPRAVITELNÉ ----- VYŠROTOVAT

Co bylo nejkladnější na tom celém zásahu: SERVISNÍ 'TECHNIK' NEVYŽADOVAL ZA ZÁSAH ZAPLATIT.

Tak tomu říkám KÁDR -CHLAPÍK, toho bych si také pozval - třeba by mi tu pomáhal psát tyto stránky, jako odborný poradce na pohádky.

Přátelé, vezmu to zkratkou. Naplánoval jsem návštěvu, pán přijel v 6.30 zařízení jsme rozkrytovali, pustili a ejhle byl čas jít na kafe. My tedy nemáme kávovar, pijeme poctivého českého turka, ale je to moje neřest.

Po kávě jsem vyndal jednotky řízení a zjistil jsem, že MACHR, čím se dalo krout tím kroutil. Tak jsem také vyndal šroubovák a nezbytný osciloskop a za 2hodiny  / slovy: za dvě hodiny/ pán odjížděl s opravenou UNIMIG 400 domů.

Ano, to byl ten kýžený výsledek, který byl očekáván.

Tak až Vám bude někdo vyprávět, že on opravuje jen moderní zařízení typu Fronius, Lorch, EWM ap. a že na UNIMIG nic nemá ....... tak si vzpomeňte na tyto řádky, mluví svámi nějaký HŇUP.

Pěkný jarní den.

loading