Události k zlosti

Abych nepřeháněl,

nebyla to ani tak zlost, jako událost.

Opět to bylo zařízení HOBBY EINHELL  BT-GW 190D.

Bez okolků se přiznám, že dodnes nevím co ta písmena BT-GW znamenají. Možná je to promne nově utajený kód něco jako "brněské hantec". Tak třeba nám výrobce chce zdělit toto:  Betáné /BT/ Grófové WELDING nebo WEHIKL /GW/ asi to nebude úplně pravda, avšak položme si filozofickou otázku:

                                           "CO TO JE PRAVDA" ???

Pravdou zůstává skutečnost, že některá hobby zařízení pracují celá léta ke spokojenosti majitele a některá se již půl roku po zakoupení objeví u mne s nadějí na opravu.

Tentokrát to bylo tak:

V telefonu zjevně mladý hlas oznamoval, jaké že má potíže s výše uvedeným typem svářečky. Dotyčný sice je vzděláním elektrotechnik, ale na svářečku si netroufne. No budiž, já také neopravuji žádná jiná elektro zařízení. Opravuji jen svářečky.

Ovšem dotyčný má problém, jak dopravit porouchané zařízení ke mně do dílny. Praha je přece jen 210km  daleko. Navrhoval jsem, ať využije přepravní službu nebo, ať naloží svého EINHELLa do auta a naloží spolu se strojem psa, manželku, děti a udělá si výlet s rodinou do Brna a pokud přijede v 6.00, tak v nejhorším případě v 16.00, si odveze zařízení domů.

Nějak se mu mé návrhy nelíbily a netuším po pravdě proč, nebyl by ani první, ani poslední, kdy jsem se seznámil nejen se svářečkou, ale i s částí rodiny majitele. / omlouvám se za malý, ale pravdivý žert/.

Jak už jsem tu psal, vlastním nejen ženu, psa a syna, ale také MĚKKÉ SRDCE tlukoucí pro spokojenost zákazníka. Po několikátém telefonátu jsem dal tento návrh: ve čtvrtek jede kolega Prahu, tak se staví a zařízení dopraví k nám. Hurá tentokrát to bylo bingo. Mladý muž souhlasil. Tak se i stalo. Zařízení bylo dovezeno a následovala oprava.

Bylo, skutečně pro majitele štěstí, že nepřijal můj návrh, aby přijel s rodinou. Ono se totiž při opravě zjistilo, že problematický není je podavač drátu, ale problém má i vlastní silový transformátor a tento na "počkání" opravit nelze - zde to vyžaduje čas.

Vrátím se k tomu podavači. Motor podavače byt tak problematický, že jsem jej nakonec musel vymněnit, ale opět problém, výrobce opět udělal "pokrok" a v tomto zařízení použil jiný typ motoru než je obvyklé. A proto že u mne se jen tak něco nevyhodí, tak jsem v mém bohatém depozitu našel motor jiný. Sice použitý, ale funkční. Nemám totiž představu kde zakoupit ND na tyto svářečky. Kdyby jste někdo věděl, dejte vědět  tel.: 603 53 10 32 děkuji.

Oprava se podařila, trafo opraveno, motor podavače OK, zkouška OK, veškeré potřebné úpravy udělány zařízení může do světa. 

Řeknu Vám čím lacinější oprava tím větší patálie s ní máte

Majiteli bylo oznámeno, že oprava je hotová a trvám na tom, že si ji osobně u nás přebere /odzkouší/ a zaplatí. Zase problém, nechtěl si přijed a navrhl, že si objedná svého dopravce a ten zařízení odveze a peníze pošle na účet. Tak jsme svářečku "zabalily", fólií PVC a čekali na doravce. Dopravce u nás byl 2x a když viděl co má přepravovat, tak dopravu odmítl. Nakonec jsme se dohodli s majitelem, že a já objednám osvědčenou přepravní firmu. Tak se i stalo.

A teď to přijde:

za dva dny telefonát z Prahy mne ubezpečil o tom, že vše je špatně. Svářečka nejede NE a NE.

Problém by nebyl, kdyby pán bydlel do 50km, ale Praha je přece je daleko. Pán, má vzdělání elektro, tak jsem se pokusil jej navigovat, aby prověřil to či ono. Nic nepomohlo. 

Dokonce jsem se rozhodoval, že v neděli k němu přijedu a věc opravím, ale po zralé úvaze jsem navrhl majiteli, ať zařízení naloží a přijede ke mně přece jen u mne mám větší možnosti reklamaci dát do pořádku než-li u něj v dílně.

"to projedu 1000,--Kč" opáčil hlas na druhé straně

"máte u mne 500,-- Kč" pohotově jsem se snažil uklidnit oponenta,  slib 500Kč zabral ........ 

"nemám čas, - jen v NEDĚLI." znělo v telefonu.

Souhlasil jsem:  "přijeďte"

Přijel, bylo 10hodin. Vyndali jsme reklamaci z auta a ještě na rampě, jsem odšrouboval kryt a po zběžné prohlídce cca 5min jsem ten problém našel. Ulomený drát pod svorkou přepinače.

Dalších 10min trvala oprava, dalších 10min zkouška po opravě. Zakrytování uložení do auta předání pětistovky, aby pán měl za co dojet domů, pozdrav a odjezd domů.

Tak toto bylo zcela prodělečné, ale ten pocit osvobození se od reklamace, za to stál........

Nebyl to pěkný příběh? Neděle fuč, pětistovka fuč jen ten dobrý pocit ne a ne fuč.

Tak přeji všem příjemnou neděli

 

 

loading