DTD 250 nevyhazujte ji

Svářecí zařízení DTD 250

ti co ji vlastní ať se s ní neloučí je opravitelná a dále bude sloužit jako dříve. Dejte na mne. Je to tak.

Zařízení řady DTD se vyrábělo v Třebíči, je to tedy tuzemský výrobek. Bylo vyráběno někdy v polovině 90let, jako nástupce řady AEK Delta. Tedy šlo jak z mých poznatků vyplývá, z velké části o modernizaci řady AEK.    V případě DTD byla použita nová jednotka řízení s procesorem opatřená připojobvacím konektorem URS. Tuto jednotku nacházím i německých i rakouských zařízení z toho usuzuji, že ji vyráběl někdo v zahraničí a firma Kuhtreiber ji nakupovala. Vadný procesor už nikdo napravit neumněl.                   Po letech, když uvážím že dnes se píše 2019, se tato zařízení objevují u nás v servisní dílně s otázkou: 

                             CO S DTD? VYHODIT ČI ZACHOVAT???                                                                            Samozřejmě, otázka vždy zazní v tomto stylu:

BYLI JSTE SPOKOJENI S DTD PŘED PORUCHOU? ANO? POTOM BUDETE PO OPRAVĚ    NE SPOKOJENI, ALE NADŠENI !!!!  

Praxe však ukazuje, že ne vždy jde vše tak jednoduše. Mnohá zařízení jsou už za léta používání skutečně "vyžilá" a bylo by málo vymněnit jen jednotku řízení. Tak se nám stalo i to, že byla vadná tlumivka, nebo se musel vymněnit podavač ap.

Závěrem chci opakovat DTD je dobré zařízení a je pro majitele výhodné svářečku zachovat vpracovní kondici. Je to naše práce a Vaše radost.

Štěpánek                                                                

 

 

loading