Soft start pro KS 200, KS 250, KS 250R

svářečka KS 200, KS 250, KS 250R - výrobky ČKD Praha.

svým výkonem poslouží i jako 'pálící zdroj'.

Jeji svářecí vlastnosti jsou na standardní úrovni. Jen start oblouku není tak příjemný.

Výjimkou je KS 200 kde se konstruktérům podařilo zapálení oblouku optimalizovat.

MAJITELE STÁVAJÍCÍ I BUDOUCÍ UBEZPEČUJI, ŽE SPUSTIT TATO ZAŘÍZENÍ NA DOMOVNÍM JISTIČI 20A/B JE MOŽNÉ OPATŘÍTE-LI VAŠI SVÁŘEČKU 'SOFT STARTEM'  A BUDETE BEZ PROBLÉMŮ SVÁŘET.

Co proto udělat? Vymontovat jistič a zaslat jej k nám a my jej upravíme pro měkký start stroje.

Vymontovat jistič ze stroje není žádná zábava, podobně i zpětná motáž, pokud si netroufáte svěřte motáž nám.

CENU najdete zde: KS - jistič SOFTstart

 

 

 

KS-N- 100 - svářecí zdroj MMA s nabíječkou

                   zařízení konstrukčně jednoduché - transformátor s přepínáním odboček  s usměrňovačem.

 

KS 200 - podařená konstrukce, kde pomocí jednoduché konstrukce jednotky řízení bylo dosaženo všeho co takový zdroj potřeboval pro dobrou a spolehlivou funkci

 

KS 250 - obdobná konstrukce jako KS 200 jen jednotka řízení je řešena jako univerzální, kde byla možnost použít KS 250 jako zdroj pro sváření metodou MIG/MAG. Originální podavač jsem neměl nikdy možnost ani spatřit, ne tak jej zkoušet vpraxi. Myslím si, že ČKD jej nikdy nevyrábělo. Mimo to má možnost přpojení dálkového regulátoru.

KS 250 je z převážné většiny bezproblémový zdroj. Je zajímavé, že některé kusy /velmi řídký jev/ tzv. 'vyhazovaly ' či přerušovaly /na zlomek vteřiny/ svár jen obtížně se problém řešil.

 

KS 250R - zařízení výrobce vybavil novou jednotkou řízení /následně byla inovovaná verze/, ale to to provedení mělo všechny klady i zápory předešlých zařízení. Není vybaveno možností funkce MIG/MAG. Jen dálkovým regulátorem.

 

Dosti často se mi stává, že majitel KS 200,250 či 250R přiveze k opravě a nakonec si koupí u mně INVERTOR a KS mně tu protiúčtem zanechá. Není to však mým cílem. V dílně pod ponkem svářečka řady KS má své místo.

loading