UniMig 200, 400, 600

UniMIG 200, UniMIG 400, UniMIG 600 

plynule řízené tyristorové svářecí zdroje. Svářecí zdroje neskutečné mechanické odolnosti.

Výrobek Kovoplast Nitra. 

Vysoký zatěžovatel

Mechanická odolnost

 provedení je předurčovalo pro boj s nepřítelem z blízka.

 Slabinou byly a jsou jednotky řízení. Výrobky socialistického tábora /tak se dříve říkalo naší zemi/ podléhaly situaci na vnitřním 'trhu' - zoufalost. 

PŘEDESÍLÁM: SPRÁVNÉ ZAPOJENÍ FÁZÍ VE VIDLICI - je podmínkou pro dobrý chod zdroje! 

To, co je nutné vždy pečlivě zkontrolovat jsou relé LUN na jednotce podávání drátu. 

Velmi choulostivé je nastavení podávání drátu a pokud se dáte do točení trimry, které jsou na jednotce v hojné míře, můžete se setkat s ne dobrým výsledkem - tady je rozvaha na místě.

Chce to znalosti. Podobná situace je u jednotky řízení napětí zdroje zde bývá k točení trimtů minimálně 8ks a více. Opět, netočit! jako smyslů zbavený. Chce to vybavení a zkušenost. Osciloskopické měření pro seřízení zdroje je podmínkou!

Kondenzátory na jednotkách mají popraskané obaly? Bezhlavá výměna není namístě. Většinou jim nic není. Málo kdy se stane, že by některý byl vadný.

 Zařízení jsou opravitená a provozu schopná. Jednotky řízení OPRAVUJEME popřípadě i celý stroj. V PŘÍPADĚ, ŽE NÁM POŠLETE K OPRAVĚ JEDNOTKY MUSÍTE POČÍTAT, ŽE V PŘEVÁŽNÉ VĚTŠINĚ SE MUSÍ JEŠTĚ 'DOSTAVIT' PŘÍMO VE VAŠEM STROJI!!!! svářet drátem od 0,8 či 1,2 není problém - problém bývají neznalí svářeči, sběrači kovů a proradní obchodníci!

Závěr: UniMIG je v zásadě NEZNIČITELNÉ zařízení, ale jeho nepřátelé už znáte ...... .

loading