WP 160, WP 250, WP 350

WP 160, WP 250, WP 350 - Kovoplast Nitra

Výrobce 'socialistického světa'.

Na svářečkách tohoto výrobce je naprosto dobře vidět, jaké socialismus měl mozky a normy. Při velmi omezených možnostech dali technici svářečkám řady WP jistou kvalitu a odolnost,  nad kterou dodnes v úžasu mnozí kroutí hlavou.

Výrobek však utrpěl na dokonalosti v tom, že nebylo možno dosáhnout na komponenty umožňující umocnit technickou kvalitu transformátoru podobně kvalitním elektronickým řízením zařízení ve spojením odpovídajícím posuvem drátu.

Motor se použil tzv. sériově vyráběný a řídící jednotka se prostě 'zbastlila'. Svářelo to, ale .... . 

WP 160 a 250 používaly dvoukladkový posuvný systém. Naproti tomu do WP 350 byl montován čtyřkladkový systém posuvu drátu. Tehdejší technici využili místo na převodovce k umístnění čtyřkladkového systému k podávání drátu a čtyři kladky na tehdejší dobu byl velký čin. Jen motor byl nešťastně zvolen - špatně se brzdí. Kladky jsou naprosto unikátní - půlené - prostým obrácením volíte drážku pro příslušný průměr drátu. Toto žádná svářečka nemá!

Na čem se nemohlo, ale ani nemuselo šetřit byl svářecí transformátor - ten sváří i bez tlumivky - to je sen dnešních techniků.

Elektronika- spínané zdroje je patrně časem převálcují. 

To, že jsou svářečky typu WP dobré svědčí to, že dodnes mnohde sváří a po příslušné opravě či úpravě obstojí i v konkurenčním prostředí jak výkonem tak komfortem je opět na svářeči a jeho přístupu.

Určitě potěší majitele zpráva, že se o WP svářečky postaráme a buďto je opravíme v původní verzi, nebo jim pomůžeme  k dokonalosti moderních strojů.

loading