Získat staronového zákazníka je tak snadné

Mám KONKURENCI - ta všechno umí, všechno má a je odborníkem na cokoli co sváří....

To vše je pravda, alespoň v telefonu.

Má konkurence mne velmi často a velmi lehce vytlačí ze dveří jakéhokoliv mého zákazníka tím,

že nabídne nové zařízení se zikem 500,-Kč či méně, dodají spotřební materiál za 'dobré ceny' přesvědčí zásobovače o tom, že jejich firma má volné peníze a podobné triky.

Mimochodem, loajální zasobovač je poklad, pokud je to opačně, potom je nezbytné jej vyhodit - je to veš ve Vašem kožichu!!!!

V ten kýžený den jedu z Brna ze servisního zásahu k dalšímu ohlášenému zásahu, je poledne, hladný jsem jak vlk. Telefon v autě hlasitě hlásí, že mi volá neznámé číslo. Stisknu tlačítko hlasitého poslechu a z reproduktoru se ozve:

'Dobrý den, dovolal jsem se k opraváři svářeček?' z mé strany souhlas

'Jste schopen a ochoten nám opravit svářečky u nás v dílnách?' další souhlas

po krátké výměně základních informací se dozvídám, že projíždím nedaleko firmy, odkud mně volají. K mému překvapení zjišťuji, že firmu znám a tak jsem, jen tak z hecu, zákazníkovi popsal co všechno mají za svářečky.

Další otázka, spíše konstatování:  'opravu potřebujeme dnes'

Pán pochopil už jsem tam někdy byl, ale on je nový tři roky a tak jsme se tam nepotkali. Nové koště nově mete a tak po rychlém obědě jsem k STARONOVÉMU zákazníkovi zajel /samozřejmě jsem musel posunout toho objednaného/.

Byla to radost, když jsem pohleděl na dílo své KONKURENCE, a to se tam střídají dvě firmy, ještě jednou říkám radadost nad radost.

Byl to COMPACT od firmy ETP. Spolehlivé zařízení. 

Zatím co mi zákazník osvětloval problematiku zařízení já jsem zařízení odkrytoval a ejhle nová řídící jednotka, místo poteciometrů cyklovače jen ucpávky v panelu. No, na první pohled:

'honem, honem vymněnit a zkasírovat a huš, huš, huš práce huš'

Našel jsem vyhořelou pojistku motoru. Bylo nutné rozhodnout, kde je problém po krátkém pátrání identifikuji špatný motorek podavače.

Asistuje mi celá dílna v čele s mistrem. Ten nevěřícně kroutí hlavou a říká:

'před týdnem si to odvezli, vymněnili jednotku řízení a on je vadný motor. To snad není možné'.

Výměna motoru nešla tak jednoduše, originál motor by byl neúnosně drahý a můj motor má přece jen trošku jiné mechanické parametry, ale zase cena je příjemná. Ale mám zkušenosti: nějaké položky nové vycentrování a ještě uvolnit totálně zarezlé podávací kladky, odmastit dát novou pojistku 6,3A.

A JE TO.

Navrch opravit dva hořáky.

Fakturace, výměna telefonnící čísel, potřesení rukama a příslib další spolupráce......

Tak to je návod, jak získat STARONOVÉHO zákazníka.

Hej, milá KONKURENCE prodávat a pomlouvat je sice snadné, ale udržet si zákazníka je o něčem jiném.

loading