CHCEME PŘIDAT 10%

AK TO NASAT SLUŠNĚ?

Tak páni učitelé mají málo.

Nástupní plat kantora 21 000,--Kč  je také málo /tak se vyjádřil jeden z politiků/ je třeba něco stím udělat....

Co s tím?

Pozor, kantor je mimo jiné také VOLIČ a tak se roztáčí 'kolo, kolo mlýnské', ale tentokráte ne za čtyři rýnské ale o 10% výše.

Nemám ani zdání kolik takový kantor ve stření praxi bere, ale když slyším a vidím jak je jim vzdělání našich dětí u ZADKU, potom se ptám za co? Za co přidat.

Některá politická garnitura vymyslela, že peníze pro školu se počítají podle počtu hlav žáků a léta sledujeme, jak se hledí na hlavu, ale ne na to co je v ní. Nehledí se na dodržování školního řádu, na slušnost, na morálku, ale jen se počítá co to nese. A vyhodit žáka!!?? to je hotová  U T O P I E  to by prý neprošlo! / to je prosím citát z diskuze/

Na konci tohoto nesmyslného konceptu je nevzdělanost, drzost a chození pošpičkách kolem žáka jen, aby tu ty hlavy zůstali. Jsou to přece jen peníze.

Příklad:

na třídní schůzce si učitel stěžuje rodičům, jaký problém je vyrušování žáků s mobilními telefony....

na dotaz, proč nezakročí je lakonická opověď .... není jak...

dotaz z řad rodičů zda je školní řád závazný pro žáky

odpověď:  ANO

dotaz: závazný i pro kantory?

odpověď: ANO

závěr:  ŽÁCI NEDODRŽUJÍ ŠKOLNÍ ŘÁD PROTO, ŽE JEJ KANTOŘI DODRŽOVAT NEVYŽADUJÍ a tím pádem jej sami porušují.  Zdá se, že to zní jaksi logicky.

závěr závěru: za co chcete přidat soudruzi a soudružky učitelského sboru, za to, kam jste do dopracovali, anebo je to zase jen otázka byznisu a Vaši gáže?

Ona se totiž chystá změna /zde je třeba pochválit původce změny/, skončí kapitační systém školství a tak pravděpodobně bude méně žáků, neboť už nebude záležet na množství hlav, ale na počtu odučených hodin a tak je docela možné, že nebude koho učit, neboť trdla půjdou na řemeslo a tudíž bude málo hodin atd atd......

Tak se odbory probudily a bijí na poplach a učitelé, co jsou placeni z našich daní vyhrožují, že vzáří se........

komu ta cházka vlastně vyhrožuje?

Historicky vzato, učitel byl, je a patrně bude součástí systému. Svým způsobem mu slouží, je jím placen a z toho vyplývá i nátlak na něj. Poslouchat budeš a učit budeš, neboť koho chleba jíš toho píseň zpívej.....

A že se něco nazpívaly naši učitelé budovatelských písní, hymny, internacionály, stáli v pozoru před panem ředitelm, hrbily hřbet před inspektorem. Mohli by vyprávět a teď, ejhle chtějí diktovat.

O školních aktivitách jako bylo SSM, pionýr, organizování oslav např. VŘSR A TY HONOSNÉ PRVNÍ MÁJE. Že by zapomněli? ale ne, NEZAPOMNĚLI, jak málo bylo kantorů co NEBYLI V KSČ.

Nemohou zapomenout, protože ty, co nechtěli do prvomájového průvodu, co nechtěli stát při hymně, protože ty co nechtěli zpívat oslavné ódy socialistického systému, tak TY UDÁVALY, PONIŽOVALI A NUTILI.

Máme tu nový systém, nový řád a ve školách si z něj udělali neřád a novou formu prospěchářství, asi tak vduchu výroku toho kantora, jak už jsem zde zmíníl,   HLAVNĚ ZDRAVÍ         pane Štěpánek

Asi tak novodobě bych to řekl:

státní maturita ze všech maturitních předmětů

základní plat všem a podle odvedných výsledků následně prémie

s heslem PROSPĚCHÁŘI VŠECH ZEMÍ, V Z P A M A T U J T E  SE se loučím

a těším se na lepší příspěvek než je tento.

pěkný den přeji Štěpánek

loading