PŘÍŠTÍ ROK MATURITA

Absolvování dvou ročníků je za námi.

Musím konstatovat, že státní maturita by mněla být ZE VŠECH MATURITNÍCH PŘEDMĚTŮ.

Vysvětlím proč:

jak tak pozoruji učivo na třední šklole a chování učitelů docházím k jasnému závěru.

Ty přeměty jako: Český jazk, Aglický jazyk kde STÁT ZASAHUJE, v těch vyučovacích hodinách se přece jen něco děje, mladík se musí snažit. Tam je přece jen honí a nutí, aby něco v té makovici uvízlo. Jde to dokonce tak daleko, že tito kantoři jsou 'pověstní' (i když asi takoví ve skutečnosti nejsou) svou neoblomnou tvrdostí a vyžadují výsledky. Tedy alespoň v porovnání s ostatními učiteli v jiných předmětech.

Tady je zakopaný pes. Škola podléhá své určité samosprávě a tak nějak si lajnuje své osnovy. To není nic špatného, pokud se síla vede jedním směrem.

Malé shrnutí pro to aby bylo jasno:

Maturitní předměty kde 'DOZORUJE STÁT' TAM SE UČÍ

Maturitní předměty kde NENÍ DOZOR se sice učí, ale typicky 'BEZ ZÁJMU O VÝSLEDEK'. 

Předměty, které nejsou předmětem maturity nikoho moc nevzrušují - prostě existují.

----------------------------

Nahlížím tajně do sešitů a poznámek svého syna a nevěřícně kroutím hlavou. Zápisy silně strohé, učebnice či skripta žádná. Pokud se dostaneme se synem na odborné téma je vidět, že v těch základních pojmech má chaos a ve třetím ročníku zápápasí se zenerovou diodou či vypočítání předřadného odporu k LED diodě.

'ZČEHO BUDOU ZA ROK MATUROVAT?' ptám se já.

Pedagogům nevadí, že žáci mají čtverky, zdá se, že je to ani nikterak nevzrušuje. Nevzrušuje je ani to, že takové výsledky ukazují na jejich úroveň vyučování. A to je pochopitelné, proto že není nikdo, kdo by je hnal k odpovědnosti. Je to jako v továrně: ráno jdu podojit krávy či odtočit na sousruhu šichtu nebo do úřadu /to je ještě lepší/. Kráva nestojí - šéfe kráva nestála tak nic, na soustruhu vyrobím zmetek - to bude tím materiálem, a v úřadě dělám celé dopoledne brikule JAK JSEM DŮLEŽITÝ A NIKDO NIČEMU PŘED PŘEPÁŽKOU NEROZUMÍ - ti tam venku jsou tak pitomí, já tomu nerozumím....

Co chcete po národu, který se takto chová?

JEDNOZNAČNĚ TU CHYBÍ ZODPOVĚDNOST ----- KOMU SE CHCETE ZODPOVÍDAT???

VŽDYŤ VŠICHNI DĚLAJÍ TOTÉŽ. Politik, dělník, učitel, řemeslník .....

Bůh údajně zemřel s Marxem a Englsem, soudruzi tomu také moc nedali a staří kapitalisté a ti noví kapitalisté dělají silně podobné kroky jako ti soudruzi nedávno.

Komu se tedy zopovídat??? že by svědomí??? co to je??? O SVĚDOMÍ MNĚ NIKDO NEUČIL ve škole určitě ne a doma také ne, tam totiž už také nikdo neví co to je..... ale počkejte vzpomněl jsem na bábu a dědu už mají pětasedmdesát a ti dva se o svědomí baví, ale ti dva, ještě chodí tam do toho domu, co má na střeše jakýsi křížek - no chudáci.

PŘÁTELÉ JAK BYCH TO NAPSAL :

'SVĚDOMÍ JE TŘEBA PROBUDIT, ŠKOLIT A UPLATŇOVAT'

Ty letité (všem se omlouvám za ty chudáky) už odmládí formovalo vědomí, že se někomu v životě musí zodpovídat ze svých skutků. Nejdříve, jako malí - rodičům, později - panu učiteli, posléze ve zpovědi - knězi a po té Bohu. S tímto vědomím žili a také k tomu byli vedeni. Jinými slovy byli vyučováni tak, aby své školené svědomí respektovali, dbali na něj a také o něm uvažovali.

Také Vám to potvrdí, jen se jich zeptejte, jaký život podle nich dnes vedeme my.

Tak pěkný den, dnes jsem to musel napsat venku je hnusně a nevlídno a tak ten splín je i zde.

Štěpánek

loading