TRANSPOCKED a jeho osud

Svářečka TRASPOCKED 1400
Něco jako osudy dobrého vojáka Švejka,

Tak nám zabili ...... a kdo by neznal, byť jen okrajově, tento světově známý román. Prý je o české povaze tedy o mně, o Vás, ale také o jedné nejmenované firmě. To vám bylo tak .......

Existuje firma / a není sama/, která má posvěcení /podobné jako dává papež v Řimě/, že je autorizovanou a akreditovanou a to to poženání jí udělila firma Fronius.

Firma Fronius, ač sídlící za humny česka, si zde v Česku zřídila zastoupení. Zastoupení asi je OK, ale jak jsem odtušil existuje X dalších pověřených poboček a to jak oficiálních s názvem Fronius, tak těch co by rády byly autorizované, ale buďto nebylo už místo či nebyla vůle či co a ony firmy dělají takové ty prodejce a vystupují navenek, že oni mají také ten správný kredit a schválení od firmy Fronius.

Jedna taková, rádoby akreditovaná či snaživá firma ne jenom prodává, ale  chce a také opravuje svářečky firmy Fronius. Tady už začíná vlastní příběh jedné svářečky TRANSPOCKED 1400.

Obecně rozšířené, oblíbené, cenově únosné, odolné do chvíle než se porouchá:

Transpocketa donesla jedna osoba do té nejmenované, neakreditované a prodejné, zkrátka firmy co by chtěla, ale požehnání nedostala, tak tam to zažízení v naději ten dotyčný dones a žádal opravu, neboť firma Fronius vybavila své zařízení žlutým světýlkem a to, když se rozsvítí, tak je něco špatně.

K opravě ji ta osoba přinesla celkem 2x.

Poprvé nebylo opravářem nic zjištěno - poruch se neprojevila a zařízení svářelo, ano potvrzuji stává se to.

Podruhé už žlutá svítila a svítila a tak cenu stanovili na 500,-- , a že provedou opravu ............ a ouha oprava se nepodařila. / zde je nutno podotknout, že 500,-- si oravář ponechal/.

Avšak přece jen svitla majiteli naděje, vedoucí a šéf firmy / bez ironie/ je solidní člověk a poradil mu, ať zavolá nám, že bychom si mohli vědět rady /má s námi svou zkušenost pozn. autora/.

Majitel uvěřil vedoucímu a tentokrát uvěřil správně a zařízení poslal k nám k opravě.

Dopadlo to skvěle svářečka 'jede jako oheň' / to, prosím, není můj autorský výrok/.

Už jsem konečně u jádra nebo merita, jak chcete, věci. Proč to vše píši a proč jsem si vzpomněl na pana Haška a proč jsem vytvořil tak nudný úvod. To proto:

1. že jsem chtěl té dobré, neakreditované a nepožehnané firmě a také jejich hodnému vedoucímu telefonicky poděkovat, že nás doporučili a zákazníka tak uspokojili a my jsme vydělali něco málo peněz

2. že jsem se chtěl podělit o poznatcích, které jsme učinili při opravě a tak by oni mohli mít napříště jednodušší život a lepší výsledky

TO JSEM VŠAK NARAZIL. Po krátkém úvodu v telefonu jsem byl vyzván abych je nepomlouval /jinými slovy abych se do nich nenavážel/. Patrně jsem zvolil špatný tón hlasu a špatný úvod.

Ujistil jsem jej, že nemám nic takového v úmyslu a požádal jsem jej, aby zapomněl na náš telefonát. A zavěsili jsme, vlastně típli.

Následoval e-mail a ten jsem si za rámeček nedal i když na závěr bylo připsáno, že opět mohu zavolat. nakonec to zase tak ostré nebylo.

Lidé si někdy šlapou po vlastním štěstí a proto, že každý má právo na nějaký ten kousek, tak proto vám těch 8 bodů, které jsem chtěl původně sdělit jen vedoucímu, sdělím VÁM a celému čtenářskému světu /ale, že Vás je - děkuji za přízeň/.

někde jsem četl, že ten kdo odpoví dříve než vyslechne, není moudrý a myslím si, že to dokresluje českou povahu

Body budou až příště .....

loading